fbpx
Elżbieta Uss - Jońska

Elżbieta Uss - Jońska

Pianistka – Akompaniator - Pedagog. 

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Filii w Białymstoku. Już w czasie studiów zdobywałam doświadczenie jako nauczyciel fortepianu w Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 1 w Białymstoku, w której przepracowałam prawie 20 lat. W latach 2000 – 2003 pracowałam również w nowo powstałej Prywatnej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina prowadzonej obecnie przez Podlaskie Centrum Sztuki. 

Oprócz fortepianu w moim sercu szczególne miejsce zajmuje  muzyka wokalna i chóralna. Przez wiele lat śpiewałam w chórach (Schola Cantorum BialostociensisCantica Cantamus) a w późniejszym czasie występowałam w roli akompaniatora (Polski Chór Pokoju, Hajnowski Chór Kameralny, Concinamus Omnes). 

Od 1998 roku pracuję jako wykładowca na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym Filii UMFC w Białymstoku. Aktualnie akompaniuję studentom na zajęciach Dyrygentury oraz towarzyszę uczelnianemu Chórowi podczas prób i koncertów. Od wielu lat pracuję również jako nauczyciel fortepianu w Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 3, a od września 2017 współpracuję z Podlaskim Centrum Sztuki. 

Zapraszam do PCS wszystkich, którym „w duszy gra”. Jest to miejsce o wyjątkowo przyjaznej atmosferze, gdzie każdy traktowany jest indywidualnie i niezwykle ważne są relacje między uczniem a nauczycielem. Ponadto szkołę tworzą osoby z pasją, które – tak jak ja - mają to szczęście, że w życiu robią to, co lubią :) 

Z nami od:

01 wrzesień 2017

Czym się zajmuję?

Fortepian

Informacje

Podlaskie Centrum Sztuki to centrum edukacyjne obejmujące Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz pracownię plastyczną.

Razem z naszym pełnym pasji zespołem tworzymy miejsce, w którym nie da się nie pokochać sztuki.

Kontakt

Podlaskie Centrum Sztuki
15-282 Białystok
ul. Piękna 2 (II piętro)
sekretariat czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14 - 18
W środy i piątki - kontakt telefoniczny
tel. 799 198 220 lub 660 774 537
kontakt@podlaskiecentrumsztuki.edu.pl
nr konta:
PKO BP 24102013320000130202409290

Jak nas znaleźć?