fbpx
Małgorzata Joanna Borowska

Małgorzata Joanna Borowska

Ukończyłam studia wyższe na kierunku Edukacja wczesnoszkolna z przedszkolną na Uniwersytecie w Białymstoku oraz studia podyplomowe z Arteterapii i Terapii zajęciowej. Uczęszczałam do Liceum Plastycznego w Supraślu. Jestem autorką pracy dyplomowej “Edukacja artystyczna dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie sztuk plastycznych – projekt zajęć edukacyjnych” oraz certyfikowanym animatorem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. W latach 2015 - 2019 pracowałam w Pracowni Działań Kulturalnych jako animator oraz instruktor zajęć twórczych dla dzieci. Obecnie jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. W mojej pracy wykorzystuję metodę KLANZY, metody myślenia wizualnego, a także pedagogikę cyrku. Od 10 lat prowadzę działania animacyjne łączące elementy edukacyjne i pedagogiczne, zabawy, zajęcia plastyczne i teatralne, a także Zajęcia Kreatywności według autorskiego programu nauczania. 

Od dziecka fascynowałam się wszelkimi działaniami plastycznymi. W wolnym czasie chętnie robiłam coś z niczego – dosłownie z wszystkiego, co miałam pod ręką. Najwięcej radości czerpałam podczas tworzenia - efekt końcowy nie był aż tak istotny.
 
Uważam, że stwarzanie dzieciom przestrzeni do twórczej ekspresji plastycznej pozytywnie wpływa na ich ogólny rozwój, rozbudzenie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także kształtowanie umiejętności społecznych.

Z nami od:

01 wrzesień 2021

Czym się zajmuję?

Plastyka

Informacje

Podlaskie Centrum Sztuki to centrum edukacyjne obejmujące Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz pracownię plastyczną.

Razem z naszym pełnym pasji zespołem tworzymy miejsce, w którym nie da się nie pokochać sztuki.

Kontakt

Podlaskie Centrum Sztuki
15-282 Białystok
ul. Piękna 2 (II piętro)
sekretariat czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14 - 18
W środy i piątki - kontakt telefoniczny
tel. 799 198 220 lub 660 774 537
kontakt@podlaskiecentrumsztuki.edu.pl
nr konta:
PKO BP 24102013320000130202409290

Jak nas znaleźć?