Arleta Julia Krutul

Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (w klasie prof. Bożeny Harasimowicz) oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (w klasie prof. Małgorzaty Marczewskiej). W swojej działalności artystycznej łączę aktywność sceniczną z pracą pedagogiczną. Jestem nauczycielem śpiewu, a także instruktorem tańca ludowego, którego tajniki zgłębiałam w Mazowieckim Instytucie Kultury oraz jako solistka Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka. Uczestniczyłam w licznych kursach mistrzowskich. Kształciłam umiejętności wokalne pod okiem m.in. Evy Blahovej Charlotte Lehmann, Violetty Bieleckiej, Jolanty Janucik. Nauczam przedmiotów muzycznych przyszłych operatorów dźwięku w jednej z białostockich szkół średnich, a w wolnych chwilach oddaje się nowej pasji – szyciu.
Brałam udział w wielu spektaklach musicalowych i operowych, m.in. „Orlando Paladino” (Eurilla) J. Haydna, „Koronacja Poppei” (Fortuna) C. Monteverdiego, „Carmen” (Mercedes) G. Bizet, „Wolny Strzelec” (Druhna) C. M. Webera, zagrałam także tytułowe role w musicalach dla dzieci „Królewna Śnieżka” i „Kopciuszek”.

Na scenie uwielbiam łączyć trzy dziedziny sztuki – taniec, śpiew i aktorstwo. Nauka śpiewu to odkrywanie własnego głosu – swojego naturalnego instrumentu, a więc odkrywanie samego siebie. Zapraszam wszystkich do tej podróży!

01 wrzesień 2020

Śpiew, Emisja głosu