Agnieszka Chłopeniuk

Skrzypaczka i muzyk z zamiłowania.
Z tym instrumentem związana jestem od najmłodszych lat, chociaż nasza miłość zrodziła się przez przypadek, bo jako dziecko marzyłam o.... fortepianie :-) Jednak to skrzypce wybrały mnie i ostatecznie skradły moje serce.
Moja muzyczna droga wiodła mnie przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną, a następnie Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku. Dzięki memu smyczkowemu przyjacielowi miałam okazję koncertować w wielu miejscach w Polsce, a także Niemczech, Norwegii, Węgrzech, Litwie czy Białorusi. Zawodowo od lat jestem związana z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży i Szkołą muzyczną I stopnia w Siemiatyczach.
Szczególne miejsce w moim życiu zajmuje również współpraca z Podlaskim Centrum Sztuki, w którym stawiałam swoje pierwsze kroki jako pedagog w 2012 roku i gdzie uwierzyłam, że także i ja mogę dołączyć do grona nauczycieli najpiękniejszej ze sztuk.
Jeżeli zatem chcesz rozpocząć swoją własną muzyczną przygodę w krainie skrzypiec - chętnie zostanę Twoim przewodnikiem, aby z uśmiechem i odwagą przemierzać drogi usłane najrozmaitszymi dźwiękami.

01 wrzesień 2012

Skrzypce