Mirosława Maria Zduniewicz

artysta muzyk – oboistka, magister sztuki,

prezes Fundacji Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” w Białymstoku

• nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku,
  • ukończone studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Kulturą,
  • ukończony Kurs Kwalifikacyjny Zarządzania Oświatą,
  • czynny artysta muzyk – instrumentalistka grająca na oboju - pracowała w  Operze i Filharmonii Podlaskiej i Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej, współpracowała z Filharmonią Kameralną w Łomży, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Warmińsko- Mazurską w Olsztynie oraz innymi orkiestrami w kraju, obecnie – członkini Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej,
  • pomysłodawczyni powołania do życia Fundacji „Teraz Muzyka”(rok 2007), którą prowadzi wraz z mężem Leszkiem,
  • pomysłodawczyni i organizatorka Warsztatów Muzycznych „Czas na Muzykę”(edycja letnia i zimowa) odbywających się corocznie od 2011 roku,
  • pomysłodawczyni i organizatorka cyklu koncertów odbywających się w Pałacu Branickich związanych z historią Białegostoku „W salonie Izabeli Branickiej”(rok
    2007-2009),
  • pomysłodawczyni i organizatorka konkursów muzycznych: Podlaski Konkurs Wokalny im. Izabeli Branickiej, Podlaski Konkurs Multi-instrumentalny, Ogólnopolski Konkurs Obojowy im. Bohdana Łukaszewicza,
  • organizatorka wydarzeń muzycznych, koncertów okolicznościowych i charytatywnych, odbywających się na terenie Białegostoku oraz całego kraju, promujących kulturę muzyczną,
  • organizatorka seminariów, kursów i warsztatów artystycznych we współpracy m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i Urzędem Miejskim w Białymstoku, instytucjami kultury w Białymstoku i na terenie kraju: filharmoniami, orkiestrami symfonicznymi, teatrami dramatycznymi, uniwersytetami, akademiami i szkołami muzycznymi, centrami i domami kultury, szkołami i przedszkolami, stowarzyszeniami i innymi fundacjami.

Pracując w Zespole Szkół Muzycznych jako magister sztuki i nauczyciel dyplomowany w specjalności – obój – edukuje dzieci i młodzież, osiągając wraz z nimi znaczące wyniki i sukcesy na konkursach, festiwalach i przesłuchaniach muzycznych – ogólnopolskich i międzynarodowych (ok.150 nagród). Dzięki tym sukcesom jej uczniowie wielokrotnie byli i są stypendystami zarówno Prezydenta Miasta Białegostoku jak i Marszałka Województwa Podlaskiego (na rok 2023 – aż cztery uczennice zostały stypendystkami Marszałka WP). Za osiągnięcia edukacyjne otrzymała wiele nagród, w tym odznaczenie państwowe: Złoty Medal Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaczenia resortowe: Srebrny Medal Centrum Edukacji Narodowej i Nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Obecnie główną działalnością Fundacji „Teraz Muzyka” , którą prowadzi, jest organizacja Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych „Czas na muzykę”, gdzie do ich prowadzenia zapraszani są wybitni profesorowie i wykładowcy Uniwersytetów i Akademii Muzycznych oraz wybitni pedagodzy szkół muzycznych. Uczestnikami są dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe, które chcą zdobyć więcej umiejętności i wiedzy muzycznej, rozwinąć swoje pasje artystyczne i spełnić swoje marzenia o graniu, śpiewaniu lub tańczeniu.

Prywatnie – żona i matka dwóch córek, zainteresowana zdrowym stylem życia i naturalnym pomaganiem sobie i ludziom w jego osiąganiu. Uwielbia podróże i kontakt z ludźmi.

Kontakt do Fundacji:
• strona internetowa Fundacji www.terazmuzyka.eu
• profil na Facebook-u facebook.com/Fundacja-Teraz-Muzyka-Centrum-Kultury-i-Edukacji-Muzycznej-422347564524848/

01 wrzesień 2021

Obój