Daria Lahotska

Jestem absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wcześniej skończyłam studia we Lwowie na wydziale dyrygentury chóralnej. Półtora roku pracowałam jako chórmistrz w Kapeli męsko-dziecięcej Dudaryk we Lwowie.

W 2016 roku przeprowadziłam się do Polski i pracowałam w Chórze Filharmonii Lubelskiej, a następnie jako asystent dyrygenta i korepetytor wokalny w Chórze Akademickim Politechniki Lubelskiej.

W Filharmonii Lubelskiej oraz z Chórem Akademickim często wykonywałam partie solowe, m.in. „Mass in blue” Willa Toda, „Beatus Vir” Antonio Vivaldiego, „Stabat Mater” Emanuela Astorgi. Poza tym wraz z chórem brałam udział w takich produkcjach operowych jak np. „Carmen” Georgesa Bizeta, „Traviata” Giuseppe Verdiego, „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki.

Od początku 2022 roku pracuje w chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej.

01 wrzesień 2022

Śpiew