Kilka słów o nas

Fundacja powstała z inicjatywy środowisk twórczych istniejących na Podlasiu. Jej priorytetowym celem jest działanie na rzecz rozwoju kulturalnego i artystycznego społeczności Podlasia ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Naszym nadrzędnym celem jest kreatywne rozwijanie osobowości artystycznych, a przede wszystkim przekazywanie radości z zajmowania się muzyką. Chcemy, aby nasza placówka była miejscem, gdzie osiągniecie poczucie spełnienia. Pragniemy umożliwić dostęp do kultury niekomercyjnej osobom z grup mniejszych szans, dzieciom niepełnosprawnym oraz pochodzącym ze środowisk zagrożonych ubóstwem i patologią, a także dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Jesteśmy inicjatorem licznych koncertów, wystaw prac plastycznych, zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ze wszystkich dziedzin sztuki. Jednym z naszych pragnień jest wykorzystanie istniejącego na Podlasiu potencjału artystycznego do walki z biernością młodych ludzi, rozbudzanie ich zainteresowań i włączanie do współtworzenia inicjatyw kulturalnych w regionie. Dlatego chcemy wspierać młodych twórców i artystów i pomagać im w przedsięwzięciach kulturalnych na rzecz społeczności Podlasia. Wierzymy, że wystarczy tylko chcieć, a w każdym uda się obudzić talent, który wykiełkuje, nawet jeśli początkowo wydawało się to niemożliwe.
Misja
Podlaskie Centrum Sztuki to centrum edukacyjne, w którym bez względu na wiek można zgłębiać swoje pasje związane ze sztuką. Naszym nadrzędnym celem jest kreatywne rozwijanie osobowości artystycznych, a przede wszystkim przekazywanie radości z zajmowania się sztuką.
Fundacja poprzez prowadzoną przez siebie Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina i pracownię plastyczną tworzy miejsce międzypokoleniowej integracji, które daje szanse na artystyczny rozwój wszystkim, którzy czują w sobie choć małą cząstkę talentu i chcą ja oszlifować w prawdziwy diament.
Wizja
Naszym marzeniem jest wykorzystanie istniejącego na Podlasiu potencjału artystycznego do walki z biernością młodych ludzi, rozbudzanie ich zainteresowań i włączanie do współtworzenia inicjatyw kulturalnych w regionie.
Co obejmuje nasze centrum edukacyjne?

Znajdziesz u nas możliwość rozwoju w kierunku muzycznym, jak i plastycznym. Wykwalifikowani muzycy z chęcią podzielą się z Tobą swoją bogatą wiedzą i pasją, a artysta plastyk nauczy Cię z wrażliwością patrzeć na otaczający świat i uwieczniać go.

Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina

Pracownia plastyczna

Chcesz wesprzeć naszą działalność?

Zajęcia w Podlaskim Centrum Sztuki oraz w Szkole Muzycznej I i II stopnia finansowane są wyłącznie z opłat za naukę i nie otrzymują żadnych dotacji i ulg. Dlatego też organizując różnego rodzaju przedsięwzięcia musimy liczyć na pomoc naszych przyjaciół i wsparcie ofiarodawców. Jako organizacja pożytku publicznego (OPP) jesteśmy wdzięczni za każde okazane wsparcie,m.in te z tytułu przekazania nam 1% podatku. Jeśli chcesz nas wesprzeć w tej formie wystarczy, że w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wskażesz Podlaskie Centrum Sztuki (KRS 0000228182).