PODLASKIE CENTRUM SZTUKI
jest organizacją powstałą w 2005 roku wpisaną do KRS 0000 22 81 82
W 2006 roku Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego
Dyrektor Generalny WOJCIECH BIEGAŃSKI

 

Fundacja powstała z inicjatywy środowisk twórczych istniejących na Podlasiu. Jej priorytetowym celem jest działanie na rzecz rozwoju kulturalnego i artystycznego społeczności Podlasia ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Naszym nadrzędnym celem jest kreatywne rozwijanie osobowości artystycznych, a przede wszystkim przekazywanie radości z zajmowania się muzyką. Chcemy, aby nasza placówka była miejscem, gdzie osiągniecie poczucie spełnienia. Pragniemy umożliwić dostęp do kultury niekomercyjnej osobom z grup mniejszych szans, dzieciom niepełnosprawnym oraz pochodzącym ze środowisk zagrożonych ubóstwem i patologią, a także dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Jesteśmy inicjatorem licznych koncertów, wystaw prac plastycznych, zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ze wszystkich dziedzin sztuki. Jednym z naszych pragnień jest wykorzystanie istniejącego na Podlasiu potencjału artystycznego do walki z biernością młodych ludzi, rozbudzanie ich zainteresowań i włączanie do współtworzenia inicjatyw kulturalnych w regionie. Dlatego chcemy wspierać młodych twórców i artystów, pomagać młodym ludziom we wszystkich przedsięwzięciach kulturalnych na rzecz społeczności Podlasia.

Podlaskie Centrum Sztuki prowadzi Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina wpisaną do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych jako Zespół Szkół dn. 5 sierpnia 2013 roku pod nr. 659/40/2013 prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego bez uprawnień szkoły publicznej.

 

W Podlaskim Centrum Sztuki, bez względu na wiek, możesz zacząć naukę na ulubionym instrumencie, nauczyć się śpiewać, poprawić emisję głosu, poszerzyć wiedzę o muzyce, odreagować stres po szkole i pracy.


Nauka realizowana jest w następujących formach:

1. Szkoła Muzyczna I stopnia (w cyklu sześcioletnim)
2. Szkoła Muzyczna II stopnia (w cyklu sześcioletnim)
3. Zajęcia muzyczne - indywidualne gry na instrumentach oraz śpiewu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Zajęcia w szkołach muzycznych PCS prowadzone są w zakresie gry na: fortepianie, skrzypcach, flecie poprzecznym, saksofonie, gitarze oraz zajęcia śpiewu. Istnieje możliwość poszerzenia oferty o naukę gry na akordeonie, wiolonczeli, oboju i klarnecie. Prowadzimy też indywidualne lekcje gry na wybranym instrumencie, lekcje śpiewu oraz zajęcia grupowe z rytmiki, kształcenia słuchu, zasad muzyki, literatury muzycznej, podstaw harmonii, historii muzyki, emisji głosu oraz improwizacji jazzowej.

 

Program i wymiar zajęć jest ustalany z dopasowaniem do indywidualnych potrzeb, możliwości ucznia oraz jego poziomu umiejętności.

 

Nasi absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w państwowych szkołach muzycznych zostając zawodowymi muzykami.


Zajęcia indywidualne w Podlaskim Centrum Sztuki oraz w Szkole Muzycznej I i II stopnia finansowane są wyłącznie z opłat za naukę i nie otrzymują żadnych dotacji i ulg.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.